Playlista na czerwcowe wieczory

06 czerwca


Czerwiec to mój ulubiony miesiąc w roku, wiosna przechodzi w lato, dni osiągają maksymalną długość, zazwyczaj jest już ciepło, ale nawet ewentualne upały są wciąż jeszcze znośne. Wieczory za to są ciepłe i można sobie siedzieć na balkonie obserwując zachody słońca i na zmianę słuchać ptaków, albo odpowiednich do okoliczności piosenek. W takich sytuacjach moja marzycielska natura wspina się na szczyty swoich możliwości. Dzisiaj podzielę się z Wami moją obecną playlistą na zakończenie dnia.


Stornoway Watching Birds

It's a Monday night in June and I should be sleeping but it's so damn warm inside. I'm in the garden dreaming... Niewiele trzeba tu chyba wyjaśniać, ta piosenka zazwyczaj idealnie opisuje chwilę, podczas której jej słucham.

Beirut East Harlem

Jak słucham tej piosenki to wyobrażam sobie, że siedzę w ciepły dzień na schodkach, a za rogiem gra kapela. Szczerze mówiąc, chyba przy wszystkich ich piosenkach mam takie wrażenie. Nie mogę się doczekać ich koncertu.

King Charles Early Thoughts of Final Days

Swego czasu sporo słuchałam King Charlesa, nawet mam jego pierwszą płytę, ale ostatnio o nim zapomniałam. Dopiero kilka dni temu na Youtube automatyczne odtwarzanie przerzuciło mnie z jednego z klipów Mumford & Sons do filmiku z produkcji drugiego albumu King Charlesa (ma to tym większy sens, że Marcus Mumford jest producentem tej płyty). Zaczęłam słuchać jego nowych piosenek, aż w końcu dotarłam do tych, które powstały wieki temu i nie zostały wydane na żadnej płycie. Tę zawsze lubiłam. Swoją drogą, zabawne jak słowa przypominają przesłanie z piosenki Arki Noego Nieidealna. Arka śpiewa: Taka jaka jesteś, jesteś fajna, nie musisz być idealna, a Charles: If you know someone loves you for the way that you are, if love is inside you their beauty lives too and that's worth more than looking like Kate Moss.

Edward Sharpe & the Magnetic Zeros Home

Chyba wszystkie piosenki Edward Sharpe & The Magnetic Zeros mają dla mnie brzmienie lata, ale ta szczególnie. Kojarzy mi się z taką wolnością i zwykłymi rzeczami, które stają się odrobinę bardziej wyjątkowe, tylko dlatego, że dni są długie i ciepłe.

Soley Pretty Face

Ta piosenka jest bardzo marzycielska, a ja w czerwcowe wieczory mam bardzo marzycielski nastrój.

Laura Marling Blackberry Stone

Piękna piosenka w odpowiedzi na piękny album o rozstaniu. Z latem kojarzy mi się pewnie przez te jeżyny. Albo dlatego, że tamten album mówił o pierwszych dniach wiosny, a w mojej głowie zawsze musi być jakaś logika.

Daughter Youth

Pewnego lata w kółko słuchałam Daughter. Pewnie dlatego, że bardzo lubię smutne piosenki, a latem nie są w stanie wpędzić w depresję, no bo jak, skoro wokół jest tak pięknie. Piękne smutne piosenki i piękna słoneczna pogoda - lubię to połączenie.

Noah and the Whale 5 Years Time

There will be sun, sun, sun... To brzmi jak piosenka do zaklinania pogody. Nawet jeśli się nie uda i jednak będzie padać to ta piosenka o planach zakochanych wprowadza w naprawdę dobry humor i powoduje, że trochę słońca jest w środku nas. Dowód na to, że Charlie Fink nie musi mieć złamanego serca, żeby pisać świetne piosenki.

Princess Chelsea The Cigarette Duet

Potrafię zapomnieć o tej piosence na całą zimę, a potem przychodzą pierwsze ciepłe dni i nagle okazuje się, że znowu spędziłam dwie godziny na słuchaniu tej piosenki w kółko. Mój mózg zrobił sobie z tego tradycję. Ale słuchanie czegoś w kółko to jest coś, co lubię. Nie jestem pewna, co na to moja współlokatorka, więc litościwie staram się używać słuchawek.

A czego wy lubicie słuchać, kiedy macie wolny czerwcowy wieczór?

Może też Ci się spodobać

0 komentarze

Ostatnie wpisy

Facebook