A jak ty sobie radzisz z życiem?

07 stycznia

Czytanie Świata, Polska, Nicowanie świata

Najgorszy człowiek na świecie Małgorzaty Halber to książka, o której trudno mi się pisze. Przeczytałam ją kilka miesięcy temu i od razu zabrałam się za pisanie posta, ale to pisałam było albo zbyt osobiste, albo zbyt niedoskonałe. Kto by się spodziewał, że takie wrażenie zrobi na mnie książka o wychodzeniu z nałogów? Wydawałoby się, że jeżeli mnie, ani moich bliskich ten problem nie dotyczy, to książka będzie opowiadała o zupełnie obcych dla mnie sprawach.


Pomyliłam się w tej ocenie. Okazało się, że to była książka, która zrobiła na mnie największe wrażenie w zeszłym roku. Nigdy wcześniej nie byłam w stanie tak bardzo zidetyfikować się z bohaterką, pomimo miliona różnic. Mimo zupełnie różnych życiorysów i poglądów, łączy mnie z nią pewna wrażliwość. W sumie łączy nas bycie człowiekiem, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Nie umiem pisać o tej książce, ale zauważyłam, że nie ja jedyna mam ten problem. Jednak chcę ją polecić, bo jest ważna. Ważna, żeby zrozumieć ludzi uzależnionych, ale też żeby lepiej przyjrzeć się sobie. Przeczytajcie, naprawdę warto.

Książkę czytałam w ramach mojego wyzwania Czytanie Świata. Przez to, że nie wiedziałam jak o niej napisać, przestałam opisywać moje kolejne lektury i w ogóle przestałam tu pisać. Nie będę teraz wracać do tego, co przeczytałam przez te kilka miesięcy, tylko przeskoczę (zachowując ciągłość numeracji) do nowych książek.

Polska, mapa

Może też Ci się spodobać

0 komentarze

Ostatnie wpisy

Facebook